Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Rządowy program "Dobry start"
Ochrona Danych Osobowych
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

Wycieczka do Brukseli na zaproszenie Europosła Pana Stanisława Ożóg

Opublikowano: czwartek, 04, październik 2018

Dzięki uprzejmości Europosła Pana Stanisława Ożóg młodzież z rodzin zastępczych miała możliwość wzięcia udziału w wyjeździe do Brukseli połączonym ze zwiedzaniem siedziby Parlamentu Europejskiego.

Wychowankowie, którzy wzięli udział w czterodniowym wyjeździe to zwycięzcy konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanego przez pracowników Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku. 

W czasie pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia wyjątkowych miejsc w Belgii. Odbyliśmy rejs statkiem z przewodnikiem wzdłuż szlaku historycznego Gandawy, zapoznaliśmy się ze "stolicą Europy" Brukselą, zwiedziliśmy Katedrę św. Michała, rynek z zabytkowymi kamienicami oraz znaną na całym świecie figurkę Menneken pis z 1619 r. i zobaczyliśmy drugi symbol Brukseli czyli Atomium. 

W dniu 24 września br. zwiedziliśmy Budynek Parlamentu Europejskiego. Odbyła się prelekcja na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego z sesją pytań i odpowiedzi oraz spotkanie z Panem Posłem Ożogiem oraz Panem Posłem Kuźmiukiem. Młodzież skorzystała również z możliwości zrobienia zdjęć w sali plenarnej.

Po zwiedzaniu nie zabrakło czasu wolnego, który można było wykorzystać na zakup pamiątek, a szczególnie słynnych belgijskich czekoladek.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia