Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Pomoc Osobom Bezdomnym
Rodzinna Piecza Zastępcza
Program "Aktywny Samorząd"
Rodzina 500+
Świadczenia Rodzinne

OGŁOSZENIE MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W RZESZOWIE.

Opublikowano: środa, 13, wrzesień 2017

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie informuje, iż w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 Miasto Rzeszów zrealizowało projekt pn.: „Poprawa infrastruktury placówek pomocy społecznej w Rzeszowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt obejmował modernizację Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Powstańców Śląskich 4 dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych fizycznie oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie przy ul. Powstańców Styczniowych 37.

Realizacja inwestycji posłużyła do poprawy dostępności i jakości usług opiekuńczych oferowanych przez Domy. Modernizacja przyczyniła się do zapewnienia mieszkańcom warunków, na poziomie obowiązujących standardów, do godnego i bezpiecznego życia oraz niezależności, poprzez dostosowanie Domów do ich poziomu sprawności i samodzielności. Efektem realizacji projektu jest również wzrost jakości ochrony zdrowiai upowszechnienie dostępu do świadczeń pomocy społecznej dla mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego i okolic.

Zmodernizowane placówki zapewniają całodobowy pobyt w jedno- i dwuosobowych pokojach. Domy dostosowane są do opieki nad osobami niepełnosprawnymi – zarówno architektonicznie, jak i w zakresie personelu. W każdej z naszych placówek dbamy o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych mieszkańców. Domy umożliwiają mieszkańcom udział w terapii zajęciowej, zaspokojenie potrzeb religijnych i kulturalnych. Dużym atutem Domów jest cicha, malownicza i kameralna okolica.

Zachęcamy mieszkańców miasta i okolic, w szczególności osoby pochodzące z obszarów wiejskich i miast do 10 tys. mieszkańców, do korzystania z usług zmodernizowanych Domów Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje dotyczące umieszczenia w Domu Pomocy Społecznej można uzyskać w Sekcji ds. Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia mieszczącej się w budynku MOPS w Rzeszowie przy ul. Skubisza 4 pok. nr 6 (tel. 17 863 02 53).

Wnioski o umieszczenie w Domu Pomocy Społecznej można składać u pracowników socjalnych MOPS w Rzeszowie w Rejonowych Zespołach Pracowników Socjalnych (tel. i adresy na stronie mopsrzeszow.pl/index.php/kontakt) bądź w Zespole Pracowników Socjalnych do Spraw Pomocy Środowiskowej i Instytucjonalnej Osób Starszych i Niepełnosprawnych (tel. 17 863 01 55, ul. Skubisza 4 pok. nr 23)

Więcej informacji o DPS na stronie www.dpsrzeszow.republika.pl oraz www.dps-styczniowiec.za.pl 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

epuap

empatia